חדשות

שר החוץ האיטלקי ביקר במנהלת התיאום והקישור בעזה

ביום ד`, 24 בנובמבר 2010, ביקר שר החוץ האיטלקי, מר פרנקו פראטיני, במנהלת התיאום והקישור בעזה ולווה על ידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, ראש מנהלת התיאום והקישור, אלוף משנה משה לוי ושגריר ישראל באיטליה מר גדעון מאיר.
תאריך: 24.11.10    

במהלך הביקור, הוצבו מסכים שהציגו בשידור חי את המתרחש במעבר כרם שלום וכך התאפשר לשר החוץ האיטלקי להתרשם מאופן העברת הסחורות מישראל לעזה.
בהמשך, סקר האלוף דנגוט בפני שר החוץ האיטלקי, את הצעדים שנקטה ישראל למימוש הרחבת המדיניות האזרחית כלפי רצועת עזה, בניהם הרחבת פעילות הסחורות לרצועה דרך המעברים כרם שלום וקרני וציין, כי נפח פעילות המשאיות ליום במעבר כרם שלום לפני מדיניות ההרחבה עמד על כ-100 משאיות ואילו כיום הוא קיבולת המעבר עומדת על כ-250 משאיות ליום.
 
האלוף דנגוט הוסיף, כי בחודש הקרוב צפויה קיבולת המעבר כרם שלום לגדול לכ-300 משאיות ביום ולקראת סוף רבעון א' 2011, צפויה אף עלייה של כ-400 משאיות ליום.
בנוסף, ציין האלוף דנגוט כי ישראל מתכוונת לאפשר ייצוא סחורות מהרצועה לקראת סוף חציון א' 2011, אך הוסיף והדגיש כי ייצוא מרצועת עזה כרוך בהיערכות ביטחונית ולוגיסטית במעבר כרם שלום. לצורך כך, ציין האלוף כי ישראל כבר החלה בשיפור ובפיתוח תשתיות המעבר להרחבת קיבולתו.
כמו כן, ציין האלוף דנגוט כי החל מיום ה', 25.11.10, יחל ייצוא פרחים ותותים מהרצועה.

האלוף דנגוט הדגיש את חשיבות פעילות הקהילייה הבינלאומית באזור והוסיף, כי ישראל רואה חשיבות רבה בפעילות הקהילייה. האלוף סקר בפני שר החוץ האיטלקי את אופן קידום הפרויקטים ברצועת עזה, במימון ובפיקוח בינלאומי וציין, כי ישראל אישרה עד כה 78 פרויקטים, בדגש על פרויקטים בתחומי החינוך, התשתיות, הבריאות והדיור. בהמשך, הוסיף האלוף, כי ישראל אינה קובעת אילו פרויקטים יבוצעו ובאלו תחומים, כי אם הקהילייה הבינלאומית בתיאום מול הרשות הפלסטינית וכי ישראל מאשרת אותם בכפוף לשיקולים הביטחוניים.
האלוף אף עמד על הקשרים מול המערכת הפלסטינית, ובדגש על ממשלת סלאם פיאד', תוך דרישה מהרשות הפלסטינית להגביר את אחיזתה בנעשה במעברי הרצועה.

דור סויסה, דוברות מתפ"ש