חדשות

2 היערכות לקראת חג המולד

במהלך חג המולד שיחל מחר, 24 בדצמבר 2009, יינתנו הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית באזור יהודה ושומרון.
תאריך: 24.12.09    

במסגרת היערכות צה"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים לחג המולד, התקיים מפגש של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף איתן דנגוט, ושל ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, עם הפטריארכים ועם ראשי הכנסיות. בנוסף, נערכו פגישות תיאום בין מנהלת התיאום והקישור של המנהל האזרחי בבית-לחם, גורמים בחטיבה המרחבית "עציון", משמר הגבול עוטף ירושלים ומשטרת ישראל, לבין עמיתיהם הפלסטינים, בהן הוסכם בין היתר כי כלל טקסי חג המולד יתקיימו על פי עקרון הסטאטוס-קוו.

במסגרת ההקלות, תאושר כניסת קבוצות מאורגנות של תיירים על גבי אוטובוסים, של אנשי דת בכירים, של אנשי כמורה ושל צליינים מכל המעברים לעיר בית-לחם (מעבר רחל, מעבר המנהרות, מזמוריה, בית"ר ומעבר הל"ה), זאת על בסיס הצגת דרכונים. במהלך החגים, צפויים לבקר בעיר בית-לחם דיפלומטים ממדינות שונות. כמו כן תתאפשר כניסה של צוותי תקשורת ישראליים לערים בית-לחם ורמאללה באופן רכוב.

כלל המעברים באזור בית-לחם ימשיכו לפעול במתכונת של 24 שעות ביממה ובנוכחות נציגי המנהל האזרחי בהם תתוגבר על מנת לוודא את מעברם התקין של המבקרים בעיר.

בנוסף יתאפשר מעבר של למעלה מ-300 פלסטינים-נוצרים מגילאי 35 ומעלה, מעזה לישראל ולשטחי יהודה ושומרון בתקופת חג המולד. אישורי השהייה יונפקו בכפוף לאבחון ביטחוני ובתיאום מנהלת התיאום והקישור בעזה.

במסגרת ההקלות, יונפקו היתרים ללא מכסה לנוצרים-פלסטיניים תושבי יהודה ושומרון, שיאפשרו את כניסתם לישראל למען תפילה וביקורים משפחתיים. עד כה, נמסרו על ידי המנהל האזרחי כעשרת אלפים היתרים כאלו, שתוקפם הינו חודש ימים, בין 20 בדצמבר ל-20 בינואר. בנוסף, יאושר לכ-300 נוצרים-פלסטינים לעבור דרך נמל התעופה בן-גוריון במהלך ימי החג בכפוף לאבחון ביטחוני.

צה"ל והמנהל האזרחי ימשיכו לפעול במטרה להבטיח את חופש הפולחן הדתי, תוך קיום אורח חיים תקין לאוכלוסייה הפלסטינית שאינה מעורבת בטרור, זאת בהתאם להיערכות מצב ביטחוניות ולחימה מתמשכת בטרור.

כנסיית חג המולד