חדשות

9 מתן הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית לרגל חג "עיד אל-אדחא"

הוחלט כי במהלך ארבעת ימי החג "עיד אל אדחא", יינתנו הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית באזור יהודה שומרון. ההקלות הן חלק מהמדיניות לשיפור מרקם החיים של האוכלוסייה באזור.
תאריך: 26.11.09    

במערכת הביטחון הוחלט בהתאם להחלטת שר הביטחון, מר אהוד ברק, והרמטכ''ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, ולאור הערכות מצב בפיקוד המרכז ובמנהל האזרחי, על מתן הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית באזור יהודה ושומרון לקראת חג "עיד אל-אדחא" שיחול מיום חמישי 26 בנובמבר 2009.

בהתאם להחלטת שר הביטחון, מר אהוד ברק, והרמטכ''ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, ולאור הערכות מצב בפיקוד המרכז ובמנהל האזרחי, הוחלט כי במהלך ארבעת ימי החג "עיד אל-אדחא" יינתנו הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית באזור יהודה שומרון. ההקלות הן חלק מהמדיניות לשיפור מרקם החיים של האוכלוסייה באזור.

במהלך החג תתאפשר כניסת ערבים ישראלים דרך נקודת הביקורת 407 לעיר טול כרם באופן רכוב. כמו כן, תאופשר יציאת פלסטינים לישראל למטרת ביקור משפחות מקרבה ראשונה בלבד, וכן יוארכו שעות הפעילות של נקודות הביקורת "בית המשפט", המאפשרת כניסה רכובה לרמאללה, עד חצות. בנוסף, יוארכו שעות הפעילות בנקודת הביקורת "עווארתא" עד השעה 22:00, וכן תיפתח חסימה הנדסית על כביש ג'נין טול כרום, מה שיאפשר מעבר מהיר בין שתי הערים. כמו כן תיפתח חסימה הנדסית הסמוכה לכפר דהרייה, דבר שיאפשר מעבר מהיר בין הכפרים הסמוכים לעיירה לעיר חברון וכן יוסרו 50 חסימות הנדסיות במרחב יהודה ושומרון.

במהלך ימי החג תצומצם פעילות צה''ל בערים המרכזיות ויורחבו שעות הפעילות של המשטרה פלסטינית בערים. יתר על כן, כניסת מתפללים לתפילות הר הבית בימי שישי, תאושר לגברים נשואים מעל גיל 45 וגברים מעל גיל 50, וזאת ללא צורך בהיתרים מיוחדים. כמו כן, כניסת נשים נשואות מגיל 30 ונשים מעל גיל 45 תתאפשר גם היא ללא צורך בהיתרים מיוחדים.

בצה''ל מבקשים להדגיש כי צה"ל ימשיך לפעול על מנת להגן על תושבי מדינת ישראל תוך התחשבות במרקם החיים הפלסטיני ולחימה רציפה ועיקשת בטרור.